Coli-Cleaner

Coli-Cleaner je obchodní značkou německé firmy OSSBERGER GmbH + Co z bavorského města Weissenburg. Tato rodinná společnost s dlouhou tradicí (zal. 1873) vyvíjí mimo jiné vysoce inovativní zařízení pro tzv. suché čištění dílů v průmyslu.

Funkční princip

Funkce zařízení je vlastně velice jednoduchá, je odpozorovaná z přírody. Kdo z Vás nikdy v životě neviděl psa, který právě vylezl z vody? Takovému zvířeti je mokrá srst velmi nepříjemná. Ruce nemá, ručník také ne, jak se má tedy osušit... Jednoduše. Začne se rychle vrtět a vodu ze sebe rychle setřese. (Pomiňme přitom, jak mokří jsou všichni okolo něj.) Na stejném principu funguje Coli-Cleaner. Čištěný díl je v zařízení podroben vysokofrekvenčním vibracím, které překonají adhezní síly a uvolní tak nečistoty z jeho povrchu (špony, olej apod.). Uvolněné nečistoty jsou odsávány. V sacím systému je použit výkonný filtr. To, co už dále neupotřebíte (např. špony a další pevné částice), přijde k likvidaci. Naproti tomu uvolněný olej se shromažďuje zvlášť a můžete jej znovu využít při obrábění nebo k jiné recyklaci. Geniální, že?

K čemu slouží Coli-Cleaner

Zařízení je navrženo k integraci do Vaší výrobní linky, pracuje podle velikosti dílů a jejich znečištění automaticky v taktu od několika sekund. Proto se výborně hodí pro provozy, které vyrábějí velká množství stejných nebo velmi podobných dílů.

Je dobré zdůraznit, že vibračním postupem se díly vyčistí velmi dobře, ale nikoli na sto procent - minimální olejový film na dílech zůstává. Proto se Coli-Cleaner používá zejména při mezioperačním čištění nebo v případech, kdy je nežádoucí, aby byl výrobek expedován zcela suchý z důvodu jeho antikorozní ochrany (kovové díly v automobilovém průmyslu, nástroje apod.).

Při požadavku zákazníka na stoprocentní automatizované vyčištění dílů v rychlém taktu lze dodat takovou variantu zařízení, kdy je vibrační čištění doplněno o následné tradiční mokré čištění.

© 2016

Kulstof s.r.o.